Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.06.2014 16:06:31 

AKIM GOLDEN SVEM

Novinky 2011

 

NOVINKY - 2011

 

 

31.12.2011        Silvestrovské cvičení :-) U Verči v Drásově ...

Dneska jsme si naposledy v letošním roce šli s Kimečkem a společně s Verčou a její lištičkou Clerrkou zacvičit. Počasí nám krásně vyšlo, byla to pohodička ...

Videa najdete ZDE.

A fotečky ZDE - zatím :-)

 

 


!!! VESELÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDAVÍ A ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE 2012 !!!

 

 


20.11.2011        Přidána nová videa z výcviku

Více v sekci VIDEOGALERIE.

 

  Trénink obran, Figurant: Radovan Liška, 15.11.2011

 


2.10.2011        Klubová výstava MSDK se zadáním CAC a zadáním titulu Klubový vítěz, Velké Němčice

Na této výstavě získas Akim ve třídě otevřené ocenění V2 Res. CAC.

 

 


18.9.2011        20.MORAVSKOSLEZSKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ, Brno BVV

Akimek dnes získal na této výstavě V1 CAC ve třídě otevřené. Posuzoval pan rozhodčí Jaroslav Matyáš (SK).

 

 


28.8.2011        ZKOUŠKA ZZO, KK RYBNÍČEK BRNO, rozhodčí: Jiří Hammer

NAŠE PREMIRÉRA, která dopadla nad moje očekávání!!! Kimeček mě nepřestává udivovat ;-) Dnes jsme úspěšně složili naši úplně první zkoušku ZZO !!! 57b. prospěl výborně :-)

Vím, že se není pořádně čím chlubit, ale já z toho mám neuvěřitelnou radost, protože jsem ani nedoufala, ještě před několika měsíci, že něco takového zvládneme. Oba jsme se v tom s Kimečkem plácali, ani jednoho znás to nebavilo, chodili jsem na cvičák do řadovky, kde to asi po roce výcviku vypadalo ještě hůř, než když jsme začínali. proto jsem to vzdala a na cvičák přestala chodit úplně! Jen jsme si občas zacvičili doma, jezdili na coursing a to bylo asi všechno! No a pak najednou nastal obrovský zlom. Kamarádka Jitka Konečná (mimochodem taky s dobroušem Herdek Zkanape, kterého Kimešek neskutečně miluje!) mi navrhla, abych začala jezdit s ní na cvičák do Velké Bíteše. A tak jsem začala. mezitím už jsem byla přes mail domluvená s Luckou Skopalovou, která mi slíbila, že se na nás koukne a dá nás nějak dokupy! A taky že jo! Po první návštěvě u ní jsem zase začala doufat! Protože Lucka nezná žádné NE, z jejího pohledu jde prostě všechno!! Navíc, dobrmanům opravdu rozumí, ví jak na ně. Je to skvělý pocit, být v rukou někoho kdo ví co dělá a hlavně jde vidět nějaký výsledek za tou spoustou dřiny :-)

A tak jsem se do toho pustila opravdu naplno. Najednou mě to strašně bavilo a co je lepší, hlavně Kima to začalo bavit. Poznala jsem skvělé lidi, taky jsem si okusila, jaké to je cvičit individuálně a ne schovaná v řadovce! První návštěvy byly fakt hrůza, vypluly na povrch všechny ty chyby, zlozvyky a nedůslednost, kterých jsem se dopustila! Takže teď makám na tom abych odbourala staré zlozvyky a učíme se nové cviky ... všechno postupuje strašlivě pomaloučku, ale jde to ... a důkazem je naše první složená zkouška ZZO, tzv. odrazový můstek, jak já říkám!

 


12.8.2011        OFTALMOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ DOV (dědičné oční vady)

Dnes jsme navštívili veterinární kliniku v Brně, kde jsme byli objednaní u pana MVDr. Raušera na Oftalmologickém oddělení na vyšetření očí, tzv. DOV (dědičné oční vady). Bylo to vyšetření s posudkem, zapsaným do PP!

Vyšetření dopadlo, jak jsem asi předpokládala. Vše bylo v pořádku, až na Entropium! Akim má volnější spodní víčko, které se mu lehce vychyluje dovnitř oka, tzn. že mu to lehce tlačí na oko. Oči má občas vcelku zarudlé, proto by se meněl zdržovat v prašném prostředí, na slámě i na sluníčku! Dostali jsme na klinice kapky proti zánětu a antibiotika, po kterých by zarudnutí a výtok z oka měli zmizet! Tak uvidíme ...

Toto vyšetření má platnost 12 měsíců. Pan doktor nás uklidnil, prý se to může ještě jakkoliv změnit k lepšímu. Na posudku máme napsané, že vyšetření na DOV není dočasně prosté! Tak budeme doufat a uvidíme za rok.

 


23.7.2011        4. KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ, Brno - Žebětín

Tuto sobotu jsme s Kimečkem vydali do nedalekého Žebětína na Krajskou výstavu psů. Akim získal ve třídě otevřené VT (vítěz třídy)  a posléze Krajského vítěze :-) Pravda, účast hojná nebyla, alespoň co se dobrmanů týče :-D

Video z kruhu zde.

 

Judge: Otakar Vondrouš (CZ)

Jch. AKIM GOLDEN SVEM třída otevřená ve věku 25měsíců V1 VT, Krajský vítěz!!!

 


26.6.2011     MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ Intercanis, Brno BVV

Dnes získal Akimek na mezinárodní výstavě psů INTERCANIS na brněnském výstavišti ve třídě otevřené známku V1, CAC a CACIB !!!! Je to šikula, udělal mě velikou radost ...

Videa z kruhu - třída otevřená V1 CAC 1.část a 2.část

Video - běh o CACIB zde

 

Judge: Petr Řehánek (CZ)

Jch. AKIM GOLDEN SVEM třída otevřená ve věku 24měsíců V1, CAC, CACIB

 

 


11.6.2011     Jch. AKIM GOLDEN SVEM DNES SLAVÍ SVÉ 2 narozeniny

Toto letí, Kimeček už má dva roky. Taky se podle toho začal chovat - asi dostal konečně rozum, ale stejně doufáme že bude ještě líp :-)

Vše nejlepší přejeme také sestřičkám a bráškům ...

 

 


28.4.2011     DOBRMAN SHOW 2011, Kroměříž

Jch. Akim Golden Svem dnes získal na speciální výstavě dobrmanů v Kroměříži v mezitřídě známku V2 res. CAC

I přes nepřízeň počasí jsme si to užili a Kimeček byl opět vzorný slušně se chovající pejsek ;-)

 

Judge: Martin Gschwindl (A)

 

 


18.3.2011     Jch. AKIM GOLDEN SVEM je UCHOVNĚNÝ

Dnes nám přišli papíry z ČKJ. Kimeček je uchovněný ...

 


13.3.2011        Coursing trénink, Soběšice u Brna

Trať byla skvělá, teda soudě podle spokojenosti a unavenosti mého psiska :-) Poprvé jsme si také zaběhali v páru s fenkou Beaucerona, která Akimovi pefektně sedla ... Více asi řeknou videa viz odkaz

 


5.-6.3.2011    Obranářský seminář Jiřího Ščučky - základy nácviku obrany

Tento víkend jsem se s Akimem vydala do Chlístovic u Kutné Hory navštívit seminář obran, který vedl pan Jiří Ščučka ve spolupráci pana Romana Pecára u kterého se tento seminář konal. Oba dva dny se nejprve dopoledne konala v klubovně teoretická část a poté v odpoledních hodinách už jsme na place předváděli co jsme se to vlastně  celé dopoledne snažili pochopit :-)

I když byla strašná zima, byl to moc příjemně strávený víkend. Atmosféra byla pohodová, lidi fajn a pan Pecár se o nás všechny moc hezky staral ... Já si z tohoto semináře odnesla opravdu hodně, zjistila jsem co dělám za chyby, že obrany jsou mnohem složitější, než se zdá a hlavně, že na dobrého figuranta se vyplatí vyrazit dál, než jen na místní cvičák !!!

 

 


19.2.2011      Řízený trénink - coursing, Medlánky u Brna

Máme splněný první licenční sólo běh. Když vše půjde dobře a dostaneme se na další řízené tréninky, brzy bychom mohli mít licenci.

 

 


14.2.2011      Akimek je u nás už 1ROK !!!

Dnes je to přesně rok, co máme Akimka doma :-) Byl to na jednu stranu hodně náročný a těžký rok, ale na stranu druhou to bylo moc moc krásné období!! Spoustu jsme toho zažili, podnikli, stihli i nestihli ... ale na to všechno máme ještě hromadu času - není kam spěchat. Jsem ráda za to, že jsme došli tam, kde jsme teď a zbytek bude jen něco navíc ... Z Kimečka se stal prima parťák, kamarád a hlavně člen naší rodiny ( má se z nás ze všech nejlíp wink)

Pár aktuálních foteček  - jak nám frajer vyrostl yes

 

 


5.2.2011        MVP DUO CACIB Brno

!!! slavíme obrovský úspěch !!! AKIM GOLDEN SVEM získal na mezinárodní výstavě v Brně V1, CAC, CACIB A BOB !!!

Touto výstavou splnil Akimek podmínky pro získání titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION!!! Jsem na něj moc moc pyšná ... byl moc šikovný.

Tímto bych chtěla poděkovat Veronice Timkové za perfektní předvedení Akima. wink

 

Judge: Vladimír Adlt, CZE

 

 

! Jch. AKIM GOLDEN SVEM V1, CAC, CACIB A BOB MEZITŘÍDA ve věku 20měsíců !

 

Video: Běh o CACIB :

 

 

 

Video: Běh o BOB:

 

 

 

 


8.1.2011     NVP OLOMOUC

Tento víkend jsme se zúčastnili Hanácké výstavy psů, která se konala v Olomouci na výstavišti Flóra. Akima jsem přihlásila do Mezitřídy, kde s námi byl ještě jeden pes. Akim tuto třídu vyhrál se známkou V1, ale bohužel titul CAC nezískal. Celkově s udělováním titulu CAC pan rozhodčí Mravík šetřil. Nevadí, třeba nám to vyjde příště :-) Nicméně se Akimek pěkně zareprezentoval a jako vždy se choval skvěle - už je to ostřílený profík ;-)

 

Judge: J. Mravík, SK

 

AKIM GOLDEN SVEM V1, mezitřída ve věku 19měsíců

 

TOPlist